Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

26. Jak karmić samicę z młodymi skorpionami?

Skorpiony (szczególnie dorosłe) są w stanie wytrzymać bardzo długi okres czasu bez pokarmu. Dlatego też większość hodowców decyduje się nie karmić samicy tuż po porodzie. Jeśli jednak planujemy trzymać młode wraz z samicą przez dłuższy okres, to proponuje się wsunięcie jej, za pomocą pęsety, między szczypce świeżo zabitego pokarmu. Robimy to ostrożnie, by zbytnio nie niepokoić samicy. Młode skorpiony (oczywiście jeśli przeszły już wylinkę, gdyż w stadium L1 nie są w stanie przyjmować pokarm) będą wtedy posilać się wraz z matką „przy wspólnym stole”. Jeżeli nie ma bezpośredniego dostępu do samicy (np. jest ona w głębokiej norce), można taki pokarm pozostawić u wylotu norki.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy