Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

20. Kiedy należy oddzielić młode skorpiony od samicy?

Powszechnie stosuje się zasadę, że maluchy oddziela się od matki natychmiast po tym jak opuszczą jej grzbiet. W przypadku części gatunków zalecane jest jednak pozostawienie młodych z samicą na kilka kolejnych tygodni. Młode pozostawione z samicą szybciej rosną aniżeli te odseparowane tuż po zejściu z grzbietu. Warunek to dostateczna ilość odpowiednich kryjówek i dostatek pokarmu. Jeśli jednak pozostawimy maluchy na taki okres, trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia naturalnej selekcji – najsłabsze młode nie przetrwają. To dobry sposób na wyselekcjonowanie sobie odpowiednio silnych sztuk do dalszej hodowli. Młode niektórych gatunków w naturze przebywają razem z matką przez bardzo długi okres czasu, np. Scorpio maurus (Linnaeus, 1758) od czterech miesięcy do roku.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy