Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [7]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Modliszki – Artykuły, Owady – Artykuły

Modliszki – pytania

39. Z kokonu wylęgło się mniej modliszek niż powinno. Jaki może być tego powód?

Niestety zdarza się to dosyć często. Powodem jest na ogół przesuszenie lub przegrzanie kokonu. W wypadku gatunków wymagających zimowania, może wynikać to ze zbyt krótkiego okresu obniżenia temperatury. Aby zapobiec tego typu sytuacjom należy unikać wystawiania kokonów na zbyt silne źródło ciepła (na przykład świecące przez okno słońce). Kokony gatunków z rodzaju Rhombodera można podczas inkubacji raz na 2-3 zanurzać w letniej wodzie.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy