Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [7]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Modliszki – Artykuły, Owady – Artykuły

Modliszki – pytania

18. Kiedy modliszka przejdzie kolejną wylinkę?

Zależy to gatunku, stadium larwalnego, obfitości karmienia i temperatury.

W optymalnej dla danego gatunku temperaturze, przy obfitym karmieniu odstępy miedzy wylinkami wynoszą przeciętnie od 7 do 20 dni i wydłużają się stopniowo w miarę wzrostu owada. Większe gatunki, a także niemal wszyscy przedstawiciele rodziny Empusidae linieją rzadziej.

Doświadczeni hodowcy nie mają problemu z oszacowaniem czasu wylinki. Warto jest prowadzić notatki dotyczące ilości podawanego pokarmu oraz dat, zarówno karmienia, jak i wylinek, ułatwia one przewidywanie kolejnych wylinek. Ważna jest też obserwacja aktywności owada, jeżeli modliszka traci zainteresowane pokarmem lub reaguje na niego nerwowo, wspina się ku pokrywie terrarium i zawiesza nieruchomo głową w dół, mogą być to oznaki zbliżającej się wylinki.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy