Uwaga ten artykuł wymaga sprawdzenia i poprawek. Jeśli uważasz że jestes w stanie sprawdzić ten tekst, napisz do nas.
Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [4]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Mrówki – Artykuły, Owady – Artykuły

Mrówki – pytania

5. Z czego wykonać formikarium dla mrówek?

Najpopularniejszym materiałem do wykonania formikarium jest gips. Wielu początkujących właśnie ten materiał wybiera na swoje pierwsze sztuczne gniazdo. Do budowy stosuje się także beton, korek, drewno oraz ziemię (wszystko to zabezpieczone jest przy pomocy tafli szkła/plexi). Formikarium można łatwo wykonać z akwarium, pudełek śniadaniowych i wszelkich pudeł plastikowych. Wymiary stworzonego przez nas formikarium powinny być dopasowane do wielkości kolonii. Konieczny jest wybieg (arena) na której robotnice furażerują zdobywając pokarm oraz wynoszą nieczystości z gniazda. Przy zakładaniu formikarium nie można więc ograniczać się do samej strefy gniazdowej.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy