Uwaga ten artykuł wymaga sprawdzenia i poprawek. Jeśli uważasz że jestes w stanie sprawdzić ten tekst, napisz do nas.
Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [4]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Mrówki – Artykuły, Owady – Artykuły

Mrówki – pytania

19. Co oznacza termin „zimowanie mrówek”?

Zimowanie zabieg polegający na obniżeniu temperatury w koloni, do tej w której królowa przestanie czerwić. Jest to nijaki rodzaj odpoczynku dla całej kolonii. Temperatura powinna osiągać w granicach 1-5°C ( lodówka). Tu także wszystko zależy od gatunku-niektóre mrówki po prostu nie potrzebują zimowana (choć jest to wskazane), natomiast są gatunki, które instynktownie przy nastaniu chłodu zapadają w stan spoczynku (np.rodzaj Formica).

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy