Uwaga ten artykuł wymaga sprawdzenia i poprawek. Jeśli uważasz że jestes w stanie sprawdzić ten tekst, napisz do nas.
Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

36. Żółw czerwonolicy jest śpiący, czy należy go zimować?

Piszę w imieniu znajomej, wiec nie krzyczcie na mnie za moją ignorancję ;))) Znajoma owa ma dwa młode żółwiki czerwonolice, i rozważa ich przezimowanie. Z tego co czytałam (poprawcie jeśli się mylę) zimowanie tych żółwi jest wskazane tylko przy planowaniu rozmnażania, a poza tym dość ryzykowne… no więc czy takie maluchy warto zimować? ale problem w tym, że podobno są ciągle senne, gorzej jedzą itp. Co byście poradzili ich właścicielce? A1: Re: śpiące czerwonolice Autor:krist kupić grzałkę i podnieść temp. wody do 26-28 st. C do tego lampka nad lądem i powinny przestać myśleć o spanku, do zimowania muszą być dobrze przygotowane i mieć odpowiednie warunki bo inaczej jeśli hibernacja będzie nie „pełna” mogą zginąć a tego chyba by nie chciała! A2: Re: śpiące czerwonolice Autor: Jarek Zajączkowski Zimowanie nie jest konieczne. Dotyczy jedynie gatunków występujących w naturze w strefie klimatycznej umiarkowanej czyli z wyraźnymi porami roku. Zimowanie młodych żółwi jest jeszcze bardziej niebezpieczne.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy