Uwaga ten artykuł wymaga sprawdzenia i poprawek. Jeśli uważasz że jestes w stanie sprawdzić ten tekst, napisz do nas.
Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

21. Czy wyłączać żółwiom na noc grzałki, oświetlenie i filtry?

Grzałki i oświetlenie raczej tak. Filtry na pewno nie. Grzałki – przeciwwskazaniem do wyłączanie może być ewentualnie bardzo niska temperatura otoczenia – jednak, jeśli taka sytuacja nie zachodzi to obniżenie temperatury symuluje sytuację ze środowiska naturalnego, w którym w nocy też jest chłodniej. Oświetlenie – jeśli w pomieszczeniu jest w nocy całkowicie ciemno to można zostawić jakieś oświetlenie udające światło księżyca ale zostawianie zwykłego oświetlenia 24 godziny na dobę utrudnia żółwiom wypoczynek. Filtry – nie wyłączamy, bo przez noc obumierają bakterie nitryfikacyjne – czyli z biologicznego filtrowania nici.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy