Uwaga ten artykuł wymaga sprawdzenia i poprawek. Jeśli uważasz że jestes w stanie sprawdzić ten tekst, napisz do nas.
Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

15. Czy żółw może żyć na podłodze wśród ludzi?

Oczywiście, że nie. Tak jak pies nie może mieszkać w akwarium. Być może znajdziesz na tym forum posty, które twierdzą odwrotnie ale tymi się nie sugeruj. Dla porządku podajmy kilka argumentów przeciw chowu podłogowemu: względy higieniczno sanitarne (salmonella i pasożyty), nieodpowiednia temperatura, przeciągi, kurz, ryzyko nadepnięcia, kopnięcia czy przygniecenia, ryzyko ugrzęźnięcia w niewłaściwym miejscu (na forum znajdziesz np. opis węża, którego rozszarpał wentylator PC-eta), spadnięcie ze schodów i wypadnięcie z balkonu, upadek już z 50 cm może być powodem śmiertelnego zranienia lub uszkodzenia itp. Jeśli jeszcze masz wątpliwości, cóż pozostaje tylko liczyć, że w następnym wcieleniu będziesz np. żółwiem hodowanym w niewłaściwych warunkach. Ponadto żółw żyjący luzem w mieszkaniu może zostać zaatakowany przez zwierzęta przebywające w domu (np.: psy, koty). Podłoże po którym zwierze się by poruszało jest zupełnie inne niż w naturalnym środowisku. Chodzenie po parkietach, panelach, gumoleach a nawet dywanach jest nie wskazane ze względu na ich śliskość, powoduje nadwyrężenia i choroby stawów i kończyn. Wietrzenie stwarza przeciągi które nawet gdy są niewyczuwalne dla człowieka dla zwierzęcia żyjącego na podłodze są niebezpieczne.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy