Uwaga ten artykuł wymaga sprawdzenia i poprawek. Jeśli uważasz że jestes w stanie sprawdzić ten tekst, napisz do nas.
Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

14. Jaka temperatura otoczenia jest właściwa dla żółwia?

Taka, jaką ma w naturze. Czyli najczęściej w dzień cieplej, w nocy chłodniej. Dla żółwi wodnych powietrze kilka stopni cieplejsze od wody, lub takie jak woda, ale nie chłodniejsze (inaczej się przeziębi). W części lądowej muszą być miejsca chłodniejsze i cieplejsze tak by żółw mógł wykorzystać swą naturalną inteligencję i wybrać najodpowiedniejszą dla swego aktualnego widzimisię. To samo tyczy się żółwi lądowych. W terrarium powinna być „wyspa” cieplna, gdzie żółw może się wygrzewać i „łapać” promienie UVB oraz miejsca i kryjówki chłodniejsze, gdzie żółw uda się gdy będzie miał dość opalania.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy