Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1957
Ciekawostki

Żółwie skórzaste (Dermochelys coriacea) to największe żółwie współczesnego Świata

Żółwie skórzaste (Dermochelys coriacea) największe żółwie Świata współczesnego (dorastają nawet 2,5 m i osiągają wagę przekraczającą tonę) wyginą w ciągu najbliższych 10-30 lat, wynika z badań amerykańskich uczonych z Duke University w Karolinie Północnej. Największe zagrożenie dla tych gadów to długie na kilkadziesiąt kilometrów liny z hakami używane do połowu tuńczyków. Zwabione przynętą żółwie nadziewają się na metalowe kolce i powoli umierają w cierpieniu ponieważ nie mogą się wynurzyć i zaczerpnąć powietrza./

Wiciu na podst. Newsweek

Przeczytaj też  Węże mają cztery typy uzębienia


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu