Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
Kategorie: Ciekawostki

Największe lądowe ślimaki osiągają nawet 30 cm długości

Największe lądowe ślimaki (Achatina achatina) posiadają muszlę mogącą dorosnąć nawet do 30 cm długości muszli. Rozpowszechnione przez człowieka stały się wielkim i uciążliwym szkodnikiem upraw krajów tropikalnych. Przyczyniły się także do wyginięcia wielu miejscowych gatunków ślimaków (np. Partula w Samoa). Są też hodowane (zwłaszcza we Wschodniej Afryce) jako ślimaki jadalne zarówno na potrzeby ludzi jak i zwierząt. Są również kraje gdzie ślimaki te są popularnym wyposażeniem pracowni biologicznej, a nawet przedszkola.
Źródło: National Geographic

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu