Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [7]
Loading...

Taronga Zoo – Sydney – AustraliaAby dostać się do Taronga Zoo w Sydney (Australia), udajemy się do Circular Quay, czyli portu Sydney (tuż obok słynnych Opera House i Harbour Bridge). Tutaj  bierzemy barkę, która w kwadrans zabiera na drugi brzeg Parramatta River. Do Zoo możemy również dostać się autobusem, jednak barka była ciekawszą opcją ;).

Taronga Zoo – Sydney

Całe zoo ustawione jest na wzgórzu, co miałoby swój minus, gdyby nie autobus który zabiera nas z zatoczki zaraz za przystanią dla barek, na sam szczyt do wejścia do Zoo. Możemy również skorzystać z wyciągu (tak w zoo zrobili wyciąg z zamkniętymi wagonikami) i podziwiać Zoo z góry a także panoramę miasta. Zwiedzanie „z górki” to co lubię ;)

W pawilonach dla gadów zobaczymy głównie australijskie gatunki.

węży zobaczymy m.in. najbardziej jadowitego na świecie tajpana pustynnego (Oxyuranus microlepidotus), Pseudechis porphyriacus, Aspidites melanocephalus (pyton czarnogłowy), Liasis olivaceus  (pyton oliwkowy), Antaresia stimsoni (pyton Stimson’a).

Z jaszczurek natomiast m.in. Egernia cunninghami (scynk Cunningham’a), Chlamydosaurus kingii (agama kołnierzasta), Ctenophorus decresii (agama)Egernia striata (scynk), Egernia hosmeri (scynk Hosmer’a), Pogona henrylawsoni (agama brodata karłowata), Varanus komodoensis (waran z Komodo), Strophurus taenicauda, Rhinoceros iguana (legwan nosorogi).

Z płazów można zobaczyć m.in. Litoria aurea (rzekotka złocista, australorzekotka złocista), Litoria fallaxRhinella marina (ropucha Aga, w Australii gatunek introdukowany), Litoria infrafrenata (rzekotka nowogwinejska).

Z żółwi natomiast m.in. Chelodina expansa.

W pawilonie Australian Nightlife, zobaczymy australijskie zwierzęta o nocnym trybie życia (pawilon jest w prawie całkowitych ciemnościach). Zobaczymy tutaj m.in. sowę (Ninox rufa), Wielkoucha króliczego (Macrotis lagotis), kolczatkę australijską (Tachyglossus aculeatus), lotopałanki.

Z ptactwa australijskiego można zobaczyć m.in. łąbędzia czarnego (Cygnus atratus), Dendrocygna arcuata, kormorana białolicego (Microcarbo melanoleucos), kazarkę obrożną (Tadorna tadornoides), pelikana australijskiego (Pelecanus conspicillatus).

Z małych ssaków australijskich można zobaczyć m.in gryzonie Notomoys alexis.

Co jakiś czas w Zoo odbywają się pokazy w których można wziąć również udział.

W parku dostępny jest również parki linowy.

Jeśli ktoś chciałby dostać się do Australii na studia, pozwiedzać, kto wie może i pracować na fermie krokodyli, na studia, to zapraszam do blog o Australii i Nowej Zelandii i kontakt przez formularz.

 

W liczbach Taronga Zoo – Sydney

  • Powierzchnia: 21 ha
  • Liczba gatunków: 360
  • Liczba zwierząt: 2,600

 

Położenie Taronga Zoo – Sydney

GPS 33°50′36″S 151°14′28″E

Google street View

Godziny otwarcia Taronga Zoo – Sydney

  • 09:30 – 17:00  wrzesień – kwiecień
  • 09:30 – 16:30 maj – sierpień

 

Cennik wejścia do Taronga Zoo – Sydney

  • Jednorazowe wejście dla osoby dorosłej: 46$
  • Roczne wejście dla osoby dorosłej: 115$

 

Mapa Taronga Zoo – Sydney

Mapa – Taronga Zoo w Sydney

Dodatkowa mapa zoo interaktywna

Zdjęcia Taronga Zoo – Sydney

 

 

Paweł Paprzycki

Powiązane tematy

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu