Mam legwana zielonego od 3 lat. Rozwija się dobrze. Ma dobre warunki. Nigdy nie był zbyt ufny i przyjazny ale ostatnio stał się dosyc mocno agresywny. Nie pozwala się wogóle dotknąć, mocno syczy, ucieka. Raz nawet ugryzł mnie w palca do krwi. Czy jest jeszcze szansa na oswojenie mojego legwana?
W czasie okresu godowego samce sa nieprzewidywalne.Potrafia stroic fochy byc niedotykalskie .Daj mu troche czasu na pewno mu przejdzie.A co do oswajania to nie jestem w stanie ci tego powiedziec ,kazdy legus ma inny charakter i nie na wszzystkie dziala to samo .Wiedz o tym ze starsze legwany ciezej sie przyzwyczajaja (legwan sie nie oswaja).
Szansa jest zawsze. Jednak teraz to nie sprawa oswojenia a hormonów czy wcześniej wspomniany okres godowy. Moje legwany, któe do tej pory były leniwymi kluchami i nawet nie raczyły ruszyć łapą, jak je przenosiłem do naświetlania Ultravitaluxem, teraz zaczęły być nieufne. Czasem szaleją po terrarium, samczyk parę razy ciachną mnie ogonem, a samicy zdarzy się syknąć na mnie. Jednak z nie takimi "agresorami" sobie radziłem. Ten okres trzeba po prostu przeczekać.
_________________ Profesjonalna opieka nad zwierzętami terrarystycznymi na terenie Lublina i okolic. Terraria na zamówienie. E-mail: Terraria_na_zamowienie@wp.pl Oferta:http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=564067&highlight=